Ekonomi

Türk Hava Yolları’ndan depremzedeler için kabin görevlisi alımı duyurusu

Türk Hava Yolları (THY), afetzedeler için başlattığı kabin görevlisi alım duyurusu ile ilgili açıklama yaptı.

THY’nin “kariyer.thy.com”Uzantılı internet portalında yayınlanan açıklamada, şirketin Türkiye’nin yaşadığı büyük felaketin ardından her bir vatandaşının acısını derinden hissettiği belirtildi.

Uygulamaların genel kuralları şu şekilde sıralanmıştır: “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sabıka kaydı ve adli sicil kaydı olmamak. 1 Ocak 1988 – 31 Aralık 2003 doğumlu olmak. En az lise mezunu olmak. İngilizce bilmek. Daha önce Türkiye’deki görevinden ayrılmamış olmak. THY AO veya diğer kuruluşlar disiplinsizlik nedeniyle.”

Duyuruda, depremden etkilenen iller olarak kabul edilen Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Elazığ’da kendisi ve/veya 1. derece yakını (anne, anne, çocuk) 2935 sayılı Harikulade Devlet Kanununa göre baba, kardeş, eş veya çocuk) “kurban”Ücreti ödenmiş adaylar başvuru yapabilirler.

27 Nisan Perşembe günü saat 16.00’ya kadar başvuruların alınacağı duyuru ile ilgili detaylı bilgiye “https://careers.turkishairlines.com/acik-positions/” adresinden ulaşılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu